Łysienie telogenowe – co należy o nim wiedzieć?

Łysienie telogenowe – co należy o nim wiedzieć?

0

Każdy, bez względu na płeć i wiek chce posiadać piękne, gęste i lśniące włosy. Niestety, zdarza się tak, że mimo odpowiedniej diety i prawidłowej pielęgnacji, dopada nas łysienie telogenowe. Co należy o nim wiedzieć? Jakie są tego przyczyny i jak sobie z nim poradzić? Zapraszam poniżej.

1. Łysienie telogenowe – co to takiego?

Łysienie telogenowe to rodzaj łysienia, który dopada wiele osób bez względu na wiek i płeć. Taką chorobę stwierdza się nawet u małych dzieci. Łysienie telogenowe objawia się tym, iż włosy nagle przechodzą w stan Popczyku czyli krótko mówiąc przestają rosną a w miejscu, w którym się znajdowały – pojawia się pusta przestrzeń. Taka sytuacja może wystąpić jednorazowo. Zdarzają się jednak często przypadki, iż łysienie to jest przewlekłe.

2. Dlaczego tak się dzieje?

Wielu lekarzy zgodnie twierdzi, iż łysienie u mężczyzn i nagłe przerzedzenie włosów często wiąże się z wieloma czynnikami, które dzieją się w organizmie. Ma na to bowiem wpływ między innymi: ciągły stres, przemęczenie, brak snu, zaburzenia o podłożu hormonalnym, nieprawidłowy sposób odżywiania się (niedostarczanie organizmowi witamin i minerałów potrzebnych do prawidlowego funkcjonowania), zażywanie niektórych leków czy pojawiające się choroby ogólnoustrojowe. W przypadku jednorazowego problemu – można poradzić sobie domowymi sposobami. Z kolei, gdy choroba jest przewlekła i trwa co najmniej kilka miesięcy – bezwzględnie należy udać się już do specjalisty.

3. Jak sobie z tym radzi?

Przerzedzenie włosów u pań czy łysienie u mężczyzn, to problemy z którymi często spotykają się lekarze w specjalistycznych klinikach.

Dlatego też, medycyna wychodząc takim osobom naprzeciw oferuje wiele zabiegów, które szybko poradzą sobie z tego typu problemami. Pacjenci chętnie z nich korzystają, gdyż brak włosów negatywnie działa na ich samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie. Pacjenci mogą skorzystać z takich zabiegów jak np.: mezoterapia, w której wprowadza się składniki aktywne bezpośrednio do skóry głowy. Kolejnym popularnym zabiegiem jest karboksyterapia, która opiera się na podaniu takiemu pacjentowi podskórnie dwutlenek węgla, co ma spowodować szybszy wzrost nowych włosów. Inni, równie znany i polecamy pacjentom w Polsce zabieg to terapia UVA/UVB/PUVA.
Polega ona na naświetlaniu skóry głowy, co również przyspiesza
wzrost włosów w miejscach, w których ich już nie było.

About author