Alkomaty

Alkomaty

0

Alkomat stanowi przyrząd do badania zawartości alkoholu w organizmie człowieka, którego poziom określa się na podstawie wydmuchiwanego powietrza z płuc. W dzisiejszych czasach urządzenia są pomocne przede wszystkim w pracy służb mundurowych, pracodawcom, a także indywidualnym osobom.

Alkomat dowodowy

Współcześnie wyróżnia się kilka typów alkomatów, a jednym z nich jest alkomat dowodowy. Urządzenie posiada wiele niezbędnych funkcji jak np. bezpieczne czujniki elektrochemiczne, które pozwalają precyzyjnie i w szybki sposób zbadać poziom alkoholu u każdego człowieka. Alkomat dowodowy ze względu na możliwą dużą ilość pomiarów jest bardzo praktyczny i tani w eksploatacji.

Urządzenie Alkohit x100

Ze względu na ilość i jakość produktów mających zweryfikować poziom alkoholu we krwi, do polecanych alkomatów należy jeden z firmy AlkoHit. Jest on prosty w obsłudze, ponieważ stężenie alkoholu wykrywa na podstawie wydychanego powietrza. Zawiera licznik, pamięć i tryby (automatyczny i manualny), a także sygnały pomiarów. Cechuje się dużą ilością pomiarów w ciągu jednej godziny, jest urządzeniem dokładnym i stabilnym, z funkcją automatycznego wyłączania się. Alkohit x100 zawiera dwuwylotowy platynowy sensor elektrochemiczny, zasila się go akumulatorkiem Li-ion 1000mAh, który działa przez ok. 20 godzin.Do alkomatu jest dołączona ładowarka sieciowa i ustnik w formie lejka. Istnieje możliwość podłączenia go do komputera i skopiowania pomiarów.

Komfort sprawdzania – alkomat z drukarką

Współcześnie ludzie stawiają na komfort, dlatego często decydują się na kupno alkomatu z drukarką. Urządzenie ma na celu prawidłowo mierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a następnie wydrukować otrzymany wynik. Alkomat z drukarką należy do sprzętu innowacyjnego, nowoczesnego, zapewniającego połączenie dwóch funkcji jaką jest pomiar i druk. Ponadto jest to urządzenie lekkie i proste w obsłudze. Alkoholomierz jest dostępny w wersji podstawowej i rozszerzonej, a korzystać z niego można w trybie automatycznym lub manualnym. Alkomat z z drukarką może być połączony kablem lub za pomocą Bluetootha. Sprzęt jest niedużych rozmiarów, a dodatkowo zasilony baterią ułatwia pomiary w różnych miejscach. Ilość informacji zawartych na wydruku zależy do typu kupionego urządzenia oraz ustawionych w nim parametrów. Urządzenie jest przede wszystkim potrzebne w firmach transportowych, na izbach wytrzeźwień, w klinikach uzależnień, czy ośrodkach opieki społecznej.

About author