Bieganie –  twój czas dla zdrowia

Bieganie – twój czas dla zdrowia

0

Na ulicach, w parkach, na obrzeżach miast, dosłownie wszędzie widać biegaczy i nie ma się co dziwić, ponieważ bieganie jest dobre właściwie dla każdego. Co daje bieganie? Wpływa na wiele dziedzin naszego życia.

Biegaj zawsze z głową


Wielu z nas jednak każdego dnia znajduje coraz to ciekawsze wymówki do tego, aby nie ruszyć się sprzed telewizora. Tymczasem, kiedy zaczynamy biegać nasz organizm od razu zaczyna funkcjonować zupełnie inaczej. Oczywiście nie można zaczynać z grubej rury i d razu nastawiać się, że przebiegniemy tyle, a tyle kilometrów, kolejnego dnia jeszcze więcej, następnego jeszcze więcej. Zdrowie bieganie bowiem nie na tym polega, ma być przede wszystkim przyjemnością, nawet bieganie dla początkujących. Dlatego też treningi trzeba sobie racjonalnie rozplanować zgodnie z kondycją, stanem zdrowia czy wiekiem. Tak więc jak zdrowo biegać? Przede wszystkim z głową, zaczynać powoli i niekoniecznie musimy mieć masę popularnych ostatnio gadżetów, na początek sprawdzą się wygodne, odpowiednie buty, a co do stroju to wystarczy gdy założymy wygodny dres, spodenki i zwykły podkoszulek czy bluzę. Tak naprawdę wszystko jest w naszej głowie, najważniejsze to skupić się na tym co daje bieganie, znaleźć dobrą motywację i być przekonanym o słuszności swojego postanowienia. Niektórzy lubią biegać z kimś, możemy również z dziećmi, które będą towarzyszyły nam na rowerach. Będzie to sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu.

Wzmocnij siebie i swój organizm


Ta aktywność fizyczna niesie za sobą wiele dobrego dla organizmu i chociaż wiele osób zdaje sobie z tego sprawę nie zawsze jednak bierzemy sobie to do serca. Pierwsze, co przychodzi nam na myśl to zależność bieganie a odchudzanie, ale to tylko jedna z korzyści. Systematyczne bieganie to wzmocnienie serca i układu krążenia, lepiej działa też nasz system immunologiczny, rzadziej łapiemy różnego rodzaju infekcje czy przeziębienia. Dlatego też nawet bieganie dla początkujących może odbywać się w różnych warunkach atmosferycznych, aby organizm bardziej się uodpornił. Oczywiście są takie wady serca i choroby, które uniemożliwiają podejmowanie tego wysiłku fizycznego. Poza tym to, co daje bieganie to również dobre samopoczucie. Czujemy się zdrowsi, silniejsi, bardziej pewni siebie również dlatego, że zmienia się nasz wygląd. Zdrowe bieganie to jedno z najbardziej prostych i naturalnych form uprawiania sportu, odpowiednie prawie dla każdego. Na stronie Rodzina Zdrowia znajdziesz porady jak odpowiednio wzmocnić swój organizm przed bieganiem.

A co takiego bieganie daje Tobie?


Zależność pomiędzy bieganie a odchudzanie również jest bardzo duża. Dzięki regularnemu joggingowi sylwetka staje się smuklejsza i nawet jeżeli nie tracimy wielu kilogramów to i tak wyglądamy lepiej. Podczas biegania przez godzinę jesteśmy w stanie spalić nawet tysiąc kalorii, więc taka aktywność naprawdę się opłaca. Poprawie ulega też cera i wygląd ogólny. Bardzo ważne jest, aby samo bieganie dawało nam wiele radości i przyjemności. Możliwość oderwania się chociaż na chwilę od codzienności, od obowiązków czy pracy. Często też jest to okazja, aby podziwiać piękne widoki, tym bardziej powinniśmy założyć dres i ruszyć na swoją pierwszą przebieżkę, bo to się opłaca.

About author