Domy szkieletowe drewniane i ich zalety

Domy szkieletowe drewniane i ich zalety

0

Budowa domu szkieletowego drewnianego trwa krótko i jest tania – głoszą liczne materiały promocyjne firm oferujących wznoszenie takich domów. Ile prawdy jest w tych hasłach? Czy faktycznie możemy spodziewać się wysokiej jakości za niską cenę? Co warto wiedzieć o domach drewnianych szkieletowych?

Domy szkieletowe drewniane w polskim krajobrazie

Domów drewnianych szkieletowych w Polsce jest coraz więcej – wszystko za sprawą szybkości ich budowy i względnie niskich cen. Decydują się na nie najczęściej młode osoby, które pragną zamieszkać „na swoim” szybko i bez zbędnych problemów. Technologia budowy domów drewnianych przywędrowała do nas z Kanady oraz Skandynawii – w tych regionach budownictwo tego typu jest szeroko rozpowszechnione. Zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że budowę możemy rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Domy szkieletowe drewniane posiadają wyłącznie jeden element murowany – są to fundamenty.
Jaki jest czas budowy domu drewnianego? Wszystko zależy od tego, czy ma być on oddany w stanie surowym zamkniętym (2-4 miesiące) czy w stanie deweloperskim (4-8 miesięcy). Wielu producentów daje swoim klientom możliwość wykończenia domu wewnątrz – w skład takich usług wchodzi malowanie ścian, instalacja schodów i wiele innych. Jednym z topowych producentów domów drewnianych jest marka mawit.com.pl.

Czy domy szkieletowe drewniane wspierają utrzymywanie ciepła?

Tak – ma na to wpływ zarówno ich docieplenie (każdy producent zaproponuje nam kilka metod) jak i fakt, że są one budowane zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że pobierają one ciepło również z urządzeń domowych i zatrzymują wewnątrz. Wpływa to niebagatelnie na wysokość naszych rachunków! Dom drewniany zapewni nam komfort i wygodę!

About author