DROWE TŁUSZCZE – PROPOZYCJA OD 7NUTRITION

DROWE TŁUSZCZE – PROPOZYCJA OD 7NUTRITION

0

Tłuszcze nie cieszą się dobrą opinię wśród osób aktywnych, dbających o prawidłową masę ciała. To błędne przekonanie, ponieważ tłuszcze są niezbędne do życia, biorą udział w wielu ważnych procesach. Razem z białkiem i węglowodanami zapewniają dobre funkcjonowanie, piękną masę mięśniową, dodają energii, zwiększają siłę i wytrzymałość. Bardzo ważne jest, aby wybierać nienasycone kwasy tłuszczowe, tzn. omega-3 i omega-6, które stanowią ogromne wsparcie dla organizmu, chronią przed chorobami, zwiększają odporność, a także odpowiadają za utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Występują w tłustych rybach, tj. makrela, śledź, łosoś, a także w oliwie, olejach i orzechach. Można przyjmować je również z formie suplementacji.

Tłuszcze – niezbędny składnik zdrowej diety

Tłuszcze nienasycone pełnią w organizmie wiele pożytecznych funkcji. Są niezbędne do zachowania zdrowia, ponieważ chronią przed chorobami, wpływają na dobrą pracę układu immunologicznego, dbają o serce i wpływają na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Mają pozytywny wpływ na pracę mózgu, pomagają w logicznym myśleniu, utrzymaniu koncentracji i skupienia. Tłuszcze umożliwiają transport wielu witamin, np. A, D, E i K, biorą udział w produkcji różnych enzymów i hormonów, a także w procesach przemian metabolicznych. Tłuszcze nasycone, obecne w tłustym mięsie, maśle, przyjmowane w nadmiarze, są szkodliwe i mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu zdrowia. W zdrowiej diecie tłuszcze nienasycone powinny dostarczać ok. 30% dziennej dawki energii, a tłuszcze nasycone ok. 7%. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ nadmiar może prowadzić do otyłości i chorób cywilizacyjnych. Unikać należy tłuszczy trans, które znajdują się w margarynie, kiepskiej jakości słodyczach czy przetworzonej żywności. Są niebezpieczne dla zdrowia, mogą powodować nowotwory, cukrzycę i choroby serca. Osoby aktywne fizycznie zawdzięczają tłuszczom odpowiednią dawkę energii, potrzebną do ćwiczeń, szybką regenerację oraz efektowną masę mięśniową.

Zdrowe tłuszcze firmy 7Nutrition

Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe odżywianie. Wielu producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponuje zdrowe tłuszcze. Godnym polecenia produktem 7Nutrition jest olej kokosowy COCOVITA extra virgin Coconut oil. Uzyskiwany jest ze świeżego miąższu orzechów kokosowych, jest tłoczony na zimno, nierafinowany. Olej charakteryzuje przyjemny zapach oraz delikatny posmak kokosa. Zawiera 90% nasyconych kwasów tłuszczowych, o średniołańcuchowej budowie, które przekształcane są w energię oraz przyśpieszają przemianę materii. 10% stanowią zdrowe kwasy tłuszczowe jedno- i wielonienasycone, a także cenne witaminy E, B, C oraz minerały tj. wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk. Olej kokosowy ma wszechstronne zastosowanie. Nadaje się zarówno do celów kulinarnych, jak i pielęgnacyjnych. Można zastąpić masło, jest idealny do wypieków, smażenia, duszenia i pieczenia. Jest również świetnym środkiem, wykorzystywanym do pielęgnacji skóry i włosów.