Jak rozliczyć się z podatku w Austrii? Podpowiada biuro rozliczeń zagranicznych Borsuk Podatki

Jak rozliczyć się z podatku w Austrii? Podpowiada biuro rozliczeń zagranicznych Borsuk Podatki

0

Dlaczego warto pracować w Austrii? Głównym powodem wyjazdu Polaków jest ich sytuacja materialna. Praca za granicą gwarantuje im lepsze zarobki, zasiłki rodzinne czy wysoki poziom opieki zdrowotnej. W tym kraju naszych rodaków jest około 55 tysięcy m.in. w Wiedniu. Ci, co zatrudnieniu są w oparciu o austriacką umowę o pracę, zobowiązani są co roku do składania zeznania podatkowego. Warunkiem jest przekroczenie dochodu w postaci 12 tys. euro lub posiadać więcej niż jednego pracodawcę. Sprawdź, co musisz zrobić, aby prawidłowo rozliczyć się z austriackim urzędem skarbowym.

Złóż deklarację podatkową z pomocą ekspertów w branży Boruk Podatki

Pracowałaś lub pracowałeś na terenie Austrii zaledwie kilka miesięcy? Pamiętaj o deklaracji podatkowej. Wygodna forma rozliczenia (za pomocą systemu elektronicznego FinanzOnline), pozwoli Ci na bezpieczne dostarczenie zeznania podatkowego do 30 czerwca. Wystarczy pobrać i wypełnić formalności z https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-austria/, a resztą zajmie się profesjonalna kancelaria podatkowa – Borsuk Podatki. Otrzymasz kompleksową pomoc w załatwieniu wszystkich formalności i odzyskasz swoje pieniądze z tytułu zwrotu podatku z Austrii. Zgłoś się do Borsuk Podatki, które od ponad 20 lat pomaga Polakom w rozliczeniach zagranicznych. 

Usługi na najwyższym poziomie, bez wychodzenia z domu

Ile wynosi zwrot podatku z Austrii? Wszystko zależy od osiąganych dochodów przez podatnika, a także od ulg podatkowych, które mu przysługują. Polacy mogą skorzystać z m.in. ulgi z tytułu podwójnego gospodarstwa domowego czy dojazdów do pracy. Odliczenia te pozwalają na zwiększenie ostatecznej kwoty zwrotu podatku z Austrii. Jeśli formalności zostaną poprawnie wypełnione, cała procedura zwrotu powinna trwać maksymalnie do 6 miesięcy. Po tym czasie pieniądze trafią na konto bankowe. Skontaktuj się z Borsuk Podatki, aby odzyskać Twoje pieniądze za pracę w Austrii. 

 

About author