Jak się nie nudzić po 60tce?

Jak się nie nudzić po 60tce?

0

Jak spędzać czas po 60tce to pytanie, które zadaje sobie na co dzień wielu seniorów. Okazuje się, że nawet po ukończeniu 60. roku życia codzienność nie musi być nudna. Co więcej, warto postawić w tym czasie np. na aktywność fizyczną.

Jak się nie nudzić po 60tce?

Aktywne życie po 60tce w przypadku większości osób ogranicza się do spacerów i wycieczek górskich. Niektórzy uprawiają również jogging. Niestety co dziesiąta osoba po 60. roku życia ma problemy zdrowotne, które nie pozwalają jej na aktywne spędzanie wolnego czasu. Tymczasem rola aktywności fizycznej jest ogromna i wciąć niedoceniona. To właśnie ona pomaga utrzymać organizm w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej przez długi czas. Nie bez powodu  mówi się, że ruch to zdrowie. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na pracę układu krążenia, oddechowego, mięśniowego czy nerwowego. Pozwala dłużej utrzymać sprawność mózgu.

 

Aktywność fizyczna u seniorów

Wysiłek należy oczywiście za każdym razem dostosować do wieku oraz sprawności fizycznej danej osoby. Jednak gama ćwiczeń i sportów jest tak wysoka, że każdy senior bez problemu znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie. W praktyce najważniejsze jest to, aby aktywność sprawiała przyjemność. Seniorzy przepadają przede wszystkim za spacerami. Ich szczególnym rodzajem jest nordic walking. To nic innego jak spacer z kijkami, za sprawą których dodatkowo wykonuje się obciążenia, które nie obciążają stawów i angażują do pracy wiele partii mięśni. Oczywiście na tym nie koniec. Osoby po 60-tce z powodzeniem mogą również chodzić na basen. Pływanie angażuje do pracy większość mięśni, a jednocześnie nie obciąża stawów i bardzo dobrze wpływa na kręgosłup. Ciekawą alternatywą jest też aerobik w wodzie. To świetna propozycja dla pań, które chcą zrzucić przy okazji kilka nadprogramowych kilogramów. Ćwiczenia w wodzie są dość proste, a na pewno mniej obciążające niż te na siłowni.

 

Aktywne życie po 60-tce jest możliwe

Dla wielu osób czas po 60. roku życia to czas spełniania marzeń, podróżowania i zwiedzania. Osoby starsze często chętnie odwiedzają ciepłe kraje w Europie i nie tylko. Coraz częściej stawiają też na sport odpowiedni do ich potrzeb i możliwości. Sporo kobiet po 60tce stawia m. in. na taniec. To ciekawa forma spędzania wolnego czasu, którą można wykonywać razem ze swoim partnerem. To przy okazji świetny sposób na odnowienie więzi z ukochaną osobą. Sporo osób wędkuje, pracuje w ogrodzie czy chodzi na grzyby. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w podeszłym wieku pływać czy biegać, o ile zdrowie na to pozwala.

 

Dobra kondycja do ostatnich chwil

Tak naprawdę w zdrowym ciele zdrowy duch. Po ukończeniu 60. roku życia i przejściu na emeryturę wcale nie ma co zamykać się w swoich czterech ścianach. Warto wychodzić do ludzi i postawić na aktywność fizyczną. W tym przypadku jest naprawdę sporo różnych sportów do wyboru. Już samo spacerowanie, o ile jest regularne, bardzo dobrze wpływa na ogólne samopoczucie oraz kondycję, zarówno psychiczną, jak i fizyczną.

 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł zapraszamy na stronę  https://www.kobietapo60.pl/

About author