Jak skutecznie wybielić zęby?

Jak skutecznie wybielić zęby?

0

Spożywanie pokarmów bogatych w garbniki oraz palenie papierosów to najczęstsze przyczyny pojawiania się na szkliwie zębowym nieestetycznie wyglądających przebarwień. Mając świadomość wyglądu swoich zębów niechętnie się uśmiechamy i staramy się mówić z przymkniętymi ustami. Są jednak skuteczne sposoby na zlikwidowanie tej przypadłości.

Domowe wybielanie zębów

Żeby w domowych warunków wybielić przebarwienia na zębach warto sięgnąć po specjalnie do tego celu przeznaczone preparatcjalne żele, sztyfty, paski bądź nakładki. Ich stosowanie wymaga poświęcenia więcej czasu niż codzienna pielęgnacjay. W sklepach kosmetycznych bez problemu zakupimy pastę wybielającą. Jej regularne stosowanie w dużym stopniu zmniejsza widoczność przebarwień. Żeby uzyskać bardziej widoczny efekt bieli warto sięgnąć również po spe zębów, ale efekty są szybsze i bardziej spektakularne.

Wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych

Jeśli domowe sposoby wybielania zębów nie przyniosą oczekiwanych efektów pozostaje nam jedynie wizyta w gabinecie stomatologiczny. Tam stomatolog tarchomin zaproponować może różnego rodzaju zabiegi.

• Nakładki nasączone żelem

Zabieg polega na wykonaniu, podczas pierwszej wizyty w gabinecie, odcisku całej szczęki, na podstawie którego wykonywana jest idealnie dopasowana nakładka. Nasączoną specjalnym żelem nakładkę nosimy przynajmniej dwa razy dziennie. Wybielanie tą metodą trwa średnio około dwóch tygodni.

• Naświetlanie lampą polimeryzacyjną

Stomatolog może również zaproponować zabieg naświetlania przebarwionych zębów. Na ich szkliwo nakładany jest specjalny preparat, który pod wpływem światła emitowanego przez lampę polimeryzacyjnej uaktywnia proces wybielania. Zabieg trwa od dwudziestu do osiemdziesięciu minut i dla uzyskaniu jak najlepszych efektów niekiedy zalecane jest jego powtórzenie.

• Wybielanie laserowe

Do najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod wybielania zębów jakie oferują gabinety stomatologicznych należy zabieg wybielania laserowego. Po nałożeniu na szkliwo zębowe substancji wybielającej , poddaje się ją naświetlaniem promieniami lasera.

About author