Jaką lampę do hybryd wybrać?

Jaką lampę do hybryd wybrać?

0

Piękne paznokcie można wykonywać samodzielnie w domowych warunkach – potrzebny jest do tego wyłącznie zestaw do manicure hybrydowego. Musi składać się z kolorowych lakierów, akcesoriów pozwalających na przygotowanie płytki, ale przede wszystkim dobrej lampy utwardzającej. Jaki jej model warto więc wybrać?

Ile kosztują lampy utwardzające?

Spokojnie można skompletować cały zestaw do manicure hybrydowego już za kwotę wynoszącą mniej niż sto złotych. W tak niskiej cenie nie da się jednak uzyskać produktów o najwyższej jakości. Tańsze zestawy wyposażane są w tanie lampy, których koszt wynosi najczęściej ok. 20-30 zł.

W tej cenie dostępne są jednak modele zupełnie podstawowe i nie do końca dobre. Wykazują się najniższą mocą naświetlania, która wynosić może 9, 18 lub 36 WAT. Należy jednak pamiętać o tym, że im niższa jest moc lampy, tym więcej czasu będzie ona potrzebować do perfekcyjnego utwardzenia i utrwalenia manicure’u. Stąd właśnie czas trwania zabiegu znacząco się wydłuży. Może też się okazać, że lakiery pod taką lampą będą ciemnieć lub się marszczyć.

Lampy typu mostek

Bardzo popularnym modelem wśród lamp do hybryd są tzw. mostki. Niegdyś nie kupowano ich zbyt często ze względu na ich wysoką cenę, która jednak ostatnio uległa wyraźnemu obniżeniu – teraz mostki można kupić już za 30 złotych, choć bywają wśród nich znacznie droższe produkty. Za ich największą wadę uznaje się jednak niską moc naświetlania. A to poważny minus.

Drugą wadą lamp typu mostek jest to, że nie można utrwalić pod nimi wszystkich paznokci jednocześnie. Należy wkładać je pod lampę pojedynczo, ewentualnie trzy środkowe można utwardzić jednocześnie. Specyficzne konstrukcje tych lamp często powodują również nierównomierne utrwalenie lakieru. Mogą źle utwardzać go po bokach, przez co manicure nie będzie estetyczny.

Na jaką moc lampy warto się zdecydować?

Im droższy jest zestaw do manicure hybrydowego, tym najprawdopodobniej znajduje się w nim lepsza lampa. A ta wysokojakościowa będzie mieć oczywiście wysoką moc naświetlania. Musi ona wynosić przynajmniej te 24 W, a najlepiej jeszcze więcej.

Porządna lampa i tym samym porządny zestaw do manicure hybrydowego to spora oszczędność czasu. Warto więc zainwestować w coś lepszego, aby też niepotrzebnie się nie denerwować przy wykonywaniu paznokci.

Zestawy do hybryd znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

About author