Liposukcja- sposób na piękną sylwetkę

Liposukcja- sposób na piękną sylwetkę

0

Modelowanie sylwetki za pomocą zdrowego stylu życia, odżywiania i sportu to niekiedy za mało, szczególnie jeśli chodzi o problematyczne partie ciała, takie jak boczki, brzuch czy uda. W tych miejscach nieraz nie da się zrobić zbyt wiele samymi ćwiczeniami, by uzyskać wymarzoną szczupłość. Szczególnie u kobiet naturalnie odkłada się tam tkanka tłuszczowa i czasem jedynym wyjściem jest po prostu jej odsysanie. Dla kogo przeznaczona jest liposukcja i jak się do niej przygotować? Czy każdy może z niej skorzystać jako opcji na szybkie odchudzanie?

Przygotowania i zabieg

Przed zabiegiem odbędzie się konsultacja i lekarz zleci niezbędne badania. W dniu zabiegu trzeba stawić się w klinice mając przy sobie odzież po liposukcji. Można ją kupić w sieci lub stacjonarnie, ale znacznie łatwiej jest dostępna w internecie. Wystarczy tylko zajrzeć do sklepów medycznych i z akcesoriami związanymi z zabiegami medycyny estetycznej. Należy zwrócić uwagę na dobrą jakość odzieży. Od razu po zabiegu taka odzież po liposukcji zostanie pacjentowi założona, by wspomagać proces regeneracji i zmniejszać ból. Zadaniem odzieży po liposukcji jest przede wszystkim uciskanie ciała w odpowiedni sposób.

Zanim jeszcze dojdzie do jej założenia, lekarz przeprowadzi właściwy zabieg, czyli odessie z ustalonych wcześniej partii określoną ilość tłuszczu za pomocą kaniuli do specjalnego pojemnika. Nie jest to zbyt inwazyjny zabieg, ale wymaga dobrej kondycji zdrowotnej i prawidłowych wyników badań oraz braku pewnych względnych przeciwwskazań. Kto może skorzystać z takiego rozwiązania do wymodelowania pięknej sylwetki?

Liposukcja- czy dla każdego?

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, ale właśnie pozwalającym wyrzeźbić problematyczne partie ciała jeśli już osiągnęło się wybraną wagę. Lekarz o tym na pewno poinformuje i zapyta czy pacjent wciąż jeszcze chudnie czy też tyje. Jeżeli waga nie jest jeszcze ustabilizowana, zabieg trzeba przełożyć.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu? Zdarza się, że nawet do 8 tygodni, jednakże po znacznie krótszym czasie można już zwykle wrócić do pracy i normalnego trybu życia. Najważniejsze zalecenia pooperacyjne to noszenie odzieży po liposukcji, która ma w początkowym etapie zapobiegać obrzękom i siniakom a także przywrócić prawidłową cyrkulację płynów. Zabiega także powikłaniom zakrzepowym, które mogą się skończyć nawet śmiercią. Do kosztów operacji należy doliczyć więc także cenę odpowiedniej, wysokiej jakości odzieży po liposukcji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl

About author