Przyrządzaj fast foody będąc na diecie

Przyrządzaj fast foody będąc na diecie

0

Wszechobecne przekonanie, że prawidłowe odżywianie i tak zwane fast foody zupełnie nie idą ze sobą w parze. Co absolutnie nie jest prawdą, ponieważ zdrowe żywienie nie polega na jedzeniu liści i marchewki.

Dieta z głową – tylko zdrowe żywienie zapewni sukces

Jeśli chcemy zrzucić kilka kilogramów, należy zrobić konkretny plan posiłków. Ważne jest zarówno ilościowe, jak i jakościowe zbilansowanie jedzenia. Prawidłowe odżywianie wpływa na szybkość naszego metabolizmu, zatem jeśli dieta będzie niewłaściwa, to i rezultaty nie spełnią naszych oczekiwań. Jeśli nie stać nas na wizytę u dietetyka, można poszukać w sieci portali o tematyce kulinarnej. Wpisując „zdrowe odżywianie blog” znajdziemy mnóstwo propozycji posiłków, które są pyszne i zapewniają prawidłowe odżywianie każdej komórki w naszym organizmie.

Monotonia to pierwszy krok do porażki

Nie ma nic gorszego niż fundowanie sobie mało urozmaiconego jedzenia. Zasada jest prosta, wszystkie posiłki wykonane przez nas z dobrej jakości, nieprzetworzonych składników będą jak najbardziej dietetyczne. Oczywiście ważne jest, aby zachować umiar i rozsądek. Pizza na diecie? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że spód będzie cienki, zrobiony z mąki pełnoziarnistej. Na wierzch własnej roboty sos pomidorowy ze świeżych pomidorów lub tych z puszki, doprawiony bazylią, oregano, solą i pieprzem. Trochę warzyw, kurczaka z wczorajszego obiadu, odrobina sera mozzarella, który ma o połowę mniej tłuszczu niż ser żółty, kwadrans w maksymalnie nagrzanym piekarniku i gotowe.

Szukaj inspiracji – zdrowe odżywianie blog

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile ciekawych przepisów jest dookoła nas. Nie bójmy się eksperymentować. Zdrowe żywienie to nie kara, jeśli tylko będziemy mieli odpowiednie nastawienie, prawidłowe odżywianie stanie się dla nas przygodą. Oczywistą sprawą jest fakt, że nie wszystkie eksperymenty kulinarne będą udane, ale nie wolno się zniechęcać. Hamburger nie musi być ociekającą tłuszczem niezdrową bułką. Jest wiele przepisów na zdrowego hamburgera, zapiekankę czy frytki. Wystarczy smażenie na oleju zastąpić pieczeniem bez tłuszczu w piekarniku. Zamiast niezdrowego gotowego pieczywa można użyć pełnoziarnistą bułkę własnej produkcji. Zrobić samemu sos na bazie jogurtu naturalnego i przypraw. I nikt nie powie, że taki fast food to nie jest zdrowy posiłek.

Warto próbować, testować i czytać. W końcu znajdziemy swoje smaki, które będą dla nas odpowiednie. A zdobyta wiedza na temat przyrządzania zdrowych posiłków zagości na stałe w naszych domach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://masterdieta.pl/blog/

About author