Sklepy internetowy – płatna czy darmowa platforma?

Sklepy internetowy – płatna czy darmowa platforma?

0

Sklepy internetowy – płatna czy darmowa platforma?

Sprzedaż internetowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Społeczeństwo chętnie robi zakupy przez Internet, bo to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Zakładając sklep internetowy mamy do wyboru płatne i darmowe platformy, dzięki którym tworzenie sklepów internetowych odbywa się sprawnie i szybko. Tylko którą wybrać?

Platforma typu Open Source

Są to platformy o otwartych licencjach z bezpłatnym oprogramowaniem. Nie oznacza to jednak, że tworzenie sklepów internetowych z wykorzystaniem otwartego kodu źródłowego będzie całkowicie bezpłatne. Do uruchomienia sklepu będzie trzeba wykupić hosting. Poza tym rozbudowujący się sklep będzie wymagał dodatkowych narzędzi, modułów czy wtyczek – dodatkowo płatnych.

Wybierając platformę Open Source administrowanie sklepu prowadzi się samodzielnie,co może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli nie ma się podstawowej wiedzy informatycznej i wystarczająco dużo czasu. A jeśli ma się umiejętności programistyczne, to można liczyć na wsparcie społeczności Open Source i bez większych problemów dostosowywać oprogramowanie do własnych potrzeb.

Sklep w modelu SaaS

Platformy umożliwiające tworzenie sklepów internetowych za zasadzie dzierżawy gotowego oprogramowania oferują swoje usługi w opłacie abonamentowej. Takie rozwiązanie uznawane jest za najprostsze i najtańsze. Do tworzenia sklepu internetowego w module Saas nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy. Za pomocą dostępnych kreatorów tworzy się swój własny e-sklep. Zwykle ma się do wyboru kilka opcji abonamentowych o różnych pakietach usług.

Wybierając takie rozwiązania e-sklep jest gotowy od początku, a jego obsługę prowadzi się z poziomu panelu administratora. Za bezpieczeństwo odpowiada dostawca usługi.

Ponadto, z uwagi na to, że sklep działa w chmurze, nie wymaga ona hostingu. Z kolei w związku coraz większa konkurencją tego typu platform nowe technologie i rozwiązania są szybko wdrażane. Bez problemu wiec nasz sklep będzie na bieżąco ze zmieniającymi się wymaganiami rynku.

Podejmując decyzje o tym, z których platform skorzystać do tworzenia sklepu internetowego, warto wziąć pod uwagę rozwiązania najprostsze, dzięki którym start z nowym biznesem nie będzie generował dodatkowych problemów i kosztów.

Artykuł przygotowany na podstawie materiałów dostarcoznych przez agencję Iguana Studio

About author