Ubezpieczenia firmowych ciężarówek

Ubezpieczenia firmowych ciężarówek

0

Zabezpieczenie swojego majątku jest bardzo ważnym elementem codziennego funkcjonowania. W przypadku prowadzenia firm cały majątek przedsiębiorstwa niekiedy opiewa o zawrotne sumy. Firmy przewozowe posiadające wiele ciężarówek posiadają ogromne zasoby finansowe ulokowane właśnie w postaci samochodów ciężarowych. Wtedy ubezpieczenia firmowych ciężarówek stają się niezwykle korzystne.

 

Ubezpieczenia samochodów ciężarowych – w jakie warto zainwestować?

Samochody ciężarowe mają to do siebie, że każdego dnia przemierzają ogromne ilości kilometrów. Wraz z jazdą na drogach każdego dnia zdarzają się stłuczki czy wypadki. Mogą być spowodowane przez niekorzystne warunki atmosferyczne czy brak wyobraźni innych uczestników ruchu drogowego. W przypadku tych pierwszych ubezpieczenie wypadkowe jest bardzo ważne. Nawet w trakcie poważnych stłuczek korzystając z ubezpieczenia cały samochód może być naprawiony bez dodatkowych kosztów. Dlatego ubezpieczenia firmowych ciężarówek dają przedsiębiorcom spokój i opanowanie w najbardziej ,,podbramkowych” sytuacjach.

W przypadku uszkodzeń wewnętrznych pojazdów na drodze również występują specjalne ubezpieczenia zapewniające pomoc gdy samochód odmówi posłuszeństwa daleko od domu. Wtedy Truck Assistance wydaje się być nieoceniony. Zawarty pakiet pomocy tego typu zawiera lawetę i transport uszkodzonego pojazdu we wskazane miejsce. Dzięki tej opcji kierowcy nigdy nie zostaną  sami z problemem. Gwarantuje to im spokojną głowę podczas wykonywania swoich obowiązków. W przypadku dłuższych napraw ubezpieczenia mogą obejmować pomoc dla kierowców – przykładowo zakwaterowanie i ,,przeczekanie” problemu, aż pojazd zostanie naprawiony. Wtedy kierowca będzie mógł sfinalizować zlecenie w sposób bezpieczny.

Podsumowanie

W kraju można znaleźć wiele cenionych firm ubezpieczeniowych. Z pewnością konsultanci doradzą pomocą i wspomogą przedsiębiorców w wyborze odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia. Przykładem cenionej i sprawdzonej oferty są ubezpieczenia od Grupy DBK, z których warto skorzystać.

About author