Żel do paznokci, ale nie do hybrydy

Żel do paznokci, ale nie do hybrydy

0

Paznokcie hybrydowe cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością. Ich podstawową zaletą jest fakt, że makijaż hybrydowy trzyma się naprawdę długo na paznokciu, a na dodatek pięknie wygląda. Jednak..

Wady makijażu hybrydowego

Niestety klasyczny żel na paznokcie używany do makijażu hybrydowego ma także swoje wady. Do podstawowych należy tu bez wątpienia nieco niszczący wpływ na paznokieć. U niektórych to działanie jest na tyle delikatne, że praktycznie niezauważalne, u innych zaś klasyczna hybryda bardzo niszczy płytkę paznokciową.

Ponadto żel do paznokci oraz inny potrzebny sprzęt, jak np. lampa UV nie należą do rzeczy najtańszych. Podobnie zresztą jak wizyta u kosmetyczki, która nałoży nam taką hybrydę, jeśli nie chcemy tego robić same. Jest to także nieco czasochłonne zajęcie, a ponadto przez kilka tygodni mamy ten sam kolor paznokci, co może być nieco nudne. Czy jednak mamy jakąś alternatywę?

Żel do paznokci.. ale nie hybryda

Oczywiście zawsze możemy użyć zwykłych lakierów do paznokci, niemniej jednak każda z nas wie, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Taki lakier często odpryskuje, kruszy się, co wygląda bardzo kiepsko. Na szczęście dzisiaj mamy specjalne żele do paznokci, które wyglądają jak hybryda, jednak nie wymagają lamp UV ani hybrydą nie są.

Jak to jest możliwe? Otóż taki żel do paznokci ma w sobie od razu najczęściej dwie warstwy – żelową oraz powierzchniową. Dostępny jest on w bardzo wielu kolorach, wobec czego nie będziemy mieć kłopotów ze znalezieniem pasującej nam barwy. Jak go nakładać?

Sposób aplikacji żelu na paznokcie

Otóż standardowo na początek musimy dokładnie oczyścić płytkę paznokcia. W tym celu usuwamy skórki, wygładzamy paznokieć, przycinamy go i modelujemy, a także polerujemy. Później nie jest to wymagane, jednak warto zastosować specjalną bazę pod manicure. Dzięki niej całość będzie się lepiej i dłużej trzymała i będzie łatwiejsza do zmycia.

Następnie nakładamy warstwę żelu na paznokieć najlepiej około 2 mm od wału paznokciowego. Następną nakładamy nieco bliżej jednak ciągle uważając na to, aby nie pobrudzić wału paznokciowego. Później… i to już w zasadzie koniec! Brzmi ciekawie? Warto jeszcze dodać, że tak wykonany makijaż może nie utrzyma się kilka tygodni, ale spokojnie wystarczy nam na ponad tydzień!

Szablony do przedłużania paznokci kupić można na Chiodo.pl

About author