Jak działa fala radiowa i ultradźwięki przy likwidacji cellulitu? Pytamy specjalistów z kliniki w Łodzi! 

Jak działa fala radiowa i ultradźwięki przy likwidacji cellulitu? Pytamy specjalistów z kliniki w Łodzi! 

0

Cellulit, fachowo określany jako lipodystrofia, jest jednym z bardzo często spotykanych problemów. Jego etiologia jest złożona – rolę odgrywa masa ciała, układ hormonalny i styl życia. Mając na uwadze skomplikowane przyczyny powstawania ,,pomarańczowej skórki” również sposoby walki z nią powinny być wielokierunkowe. Zastosowanie przy likwidacji cellulitu znajdują m.in. fala radiowa i ultradźwięki, które wspólnie tworzą zgrany duet. Dowiedz się więcej na ten temat!   

 

Czym są fale radiowe i ultradźwięki wykorzystywane w kosmetologii High-Tech? 

Zarówno fala radiowa jak i ultradźwięki są rodzajem energii, których właściwości pozwalają na ich przekierowanie do głębokich warstw skóry właściwej, a także tkanki podskórnej i tłuszczowej. Oba te zjawiska fizyczne działają synergicznie, dzięki czemu często są łączone w trakcie jednego zabiegu z zakresu kosmetologii. 

Ultradźwiękowa fala uderzeniowa jest falą akustyczną o skoncentrowanej, dalekosiężnej częstotliwości. Jej rodzaj wykorzystywany przy zabiegach mających na celu poprawę urody nie jest słyszalny dla ludzkiego ucha, jednak wykazuje intensywny wpływ na tkanki. Wibracje generowane przez falę akustyczną wprowadzają cząsteczki skóry i tkanki tłuszczowej w ruch, co działa na nie stymulująco. 

Z kolei fala radiowa (RF) to forma promieniowania elektromagnetycznego. Wykorzystywana przy zabiegach estetycznych cechuje się zmiennymi wartościami, które powodują wzrost temperatury. Rozgrzanie głębszych tkanek działa wielokierunkowo: 

  • powoduje rozpad komórek tłuszczowych wrażliwych na ciepło,
  • obkurcza tkanki dzięki lipolizie termicznej,
  • stymuluje fibroblasty do produkcji nowych komórek włókien kolagenowych i elastyny.      

 

Dlaczego ultradźwięki i fale radiowe znajdują zastosowanie przy likwidacji cellulitu? 

Obecnie doskonale wiadomo, że nadwaga i otyłość nie są jedynymi przyczynami nierównomiernego rozkładania się tkanki tłuszczowej. Ma to związek z podłożem hormonalnym cellulitu – zaburzenia stężenia hormonów występują w zależności od dnia cyklu menstruacyjnego, są normalne w okresie ciąży i po niej, a także w czasie menopauzy. Głównie z tego powodu cellulit to problem dotyczący głównie kobiet – rzadziej występuje u mężczyzn, ale oczywiście i takie przypadki są powszechnie znane.

Przerost adipocytów (komórek tłuszczowych) ma też duży związek z zastojami limfatycznymi i odkładaniem się toksyn w organizmie. Na cellulit uskarżają się więc także osoby bardzo szczupłe, zwłaszcza stroniące od aktywności fizycznej. Nie można jednak zapominać także o podłożu genetycznym zwiększającym ryzyko rozwoju ,,pomarańczowej skórki”.  

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, fala radiowa i ultradźwięki to technologie, które inicjują nie tylko rozpad komórek tłuszczowych, ale oddziałują także pozytywnie na naturalne procesy zachodzące w tkankach. Stosowane są one w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także utraty jędrności skóry, zaburzeń jej kolorytu, czy obrzęków. Działanie takie wynika m.in. z mechanicznej i termicznej stymulacji komórek skóry do przebudowy tkankowej – produkcji kolagenu i elastyny.  

 

Jak często powtarzać zabieg wykorzystujący fale RF i ultradźwięki? 

Energia emitowana w trakcie zabiegów z falami radiowymi i ultradźwiękowymi zostaje ukierunkowana bezpośrednio do warstw wymagających regeneracji. Już pierwszy zabieg inicjuje szereg przemian. Jednak pogłębiają się one stopniowo, harmonijnie z naturalnymi procesami metabolicznymi, dlatego ostateczne efekty zwykle ocenia się nie wcześniej niż po trzech miesiącach. 

Ponieważ techniki te stymulują naturalne procesy, zabiegi najlepiej wykonywać w seriach. Zwykle dla uzyskania optymalnych rezultatów przy likwidacji cellulitu zaleca się przynajmniej 4–6 powtórzeń co ok. 7 dni. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna, zależna od stopnia zaawansowania cellulitu oraz indywidualnej zdolności regeneracyjnej organizmu. 

Jeśli interesuje Cię likwidacja cellulitu, zapytaj o dostępne zabiegi w Klinice Miracki w Łodzi, Warszawie, Katowicach lub Krakowie. Lekarz po zapoznaniu się z Twoim problemem i oczekiwaniami przedstawi możliwości i zaproponuje odpowiedni plan postępowania.   About author