Odmładzanie laserowe – jak zachować młodość na dłużej?

Odmładzanie laserowe – jak zachować młodość na dłużej?

0

Laser to urządzenie, które potrafi zniwelować wiele trudnych problemów skórnych. Przy jego pomocy można usunąć przebarwienia i pieprzyki, ale też zlikwidować zmarszczki. Laser pobudza procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu w naturalny sposób przywraca jej młody wygląd. Przedstawiamy zalety odmładzania laserowego.

Laserem w niedoskonałości skóry!

Skóra twarzy starzeje się szybciej niż innych obszarów ciała. Dzieje się tak dlatego, że jest ona wystawiona na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak: promieniowanie słoneczne, dym tytoniowy, zanieczyszczenia środowiska, niekorzystne warunki atmosferyczne, które jeszcze przyspieszają proces starzenia. Każdy chciałby jak najdłużej zachować młody wygląd skóry twarzy – doskonale zdają sobie z tego sprawę specjaliści z Kliniki Beauty Skin na Żoliborzu w Warszawie, dlatego oferują swoim Pacjentom szereg skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, do których należy laserowe odmładzanie twarzy.

Przy pomocy odpowiednio dobranych laserów można pozbyć się wielu niedoskonałości skóry, m.in. przebarwień, rozszerzonych naczynek, blizn, rozstępów, pieprzyków, znamion, a także zmarszczek. Urządzenia te są w stanie poprawić napięcie skóry i uzyskać efekt liftingu. Seria zabiegów laserowych poprawia kondycję skóry na długo, opóźniając pojawienie się kolejnych niedoskonałości.

Odmładzanie laserowe, czyli pobudzenie produkcji kolagenu w skórze

Celem laserowego odmładzania twarzy jest wewnątrzkomórkowa odnowa skóry. Urządzenia te emitują wiązkę światła, która dociera do różnych głębokości skóry i wprowadza zmiany, które przyczyniają się do stopniowego odmłodzenia twarzy. Działanie lasera polega na pobudzeniu komórek skóry (fibroblastów) do wzmożonej produkcji kolagenu poprzez wywołanie w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń o dużym zagęszczeniu.

Do odmładzania twarzy używa się laserów ablacyjnych lub nieablacyjnych. Pierwsze z nich działają bardziej inwazyjnie – wprowadzają głębokie zmiany w skórze i naskórku, dzięki czemu intensywnie pobudzają procesy regeneracyjne, gdy trzeba zniwelować trudne niedoskonałości, np. blizny czy głębokie zmarszczki. Z kolei lasery nieablacyjne działają delikatniej, nie powodując przerwania ciągłości naskórka i dobrze radzą sobie w usuwaniu drobnych zmarszczek i niewielkich wiotkości skóry, a co ważne – nie wymagają rekonwalescencji.

Naturalne efekty odmładzania laserowego

Zaletą laserowego odmładzania twarzy jest widoczna redukcja oznak starzenia się skóry – zmarszczek oraz przebarwień. Dzięki dużej precyzji możliwe jest odmładzanie nawet najdelikatniejszych obszarów, czyli okolicy oczu i ust. Laser to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do liftingu twarzy bez skalpela – poprawia zagęszczenie skóry, ujędrnia w naturalny sposób, bez efektu sztuczności. Dzięki zdolności lasera do pobudzania produkcji kolagenu zabieg ten sprawdza się również w leczeniu ubytków tkankowych takich, jak blizny pourazowe i potrądzikowe.

Zabiegi laserem frakcyjnym nieablacyjnym wykonuje się również profilaktycznie u osób, u których pojawiły się dopiero pierwsze, mało widoczne oznaki starzenia się skóry. Terapia przyczynia się do poprawienia ogólnej kondycji skóry. Jest to skuteczny sposób na zachowanie młodzieńczego blasku na dłużej.

Do uzyskania optymalnych efektów nie wystarczy pojedyncza sesja laserowa. Konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Liczba i częstotliwość laseroterapii zależy od użytego urządzenia i wyjściowej kondycji skóry. Zazwyczaj zaleca się serię przynajmniej 3-4 zabiegi w odstępach 4-6 tygodni.

Więcej na temat odmładzania laserowego oraz miejsc, w których można z niego skorzystać, dowiesz się z bloga o medycynie estetycznej www.findbeauty.expert.com.

About author