Wizyta u dietetyka – zdrowy pomysł na smukłą sylwetkę

Wizyta u dietetyka – zdrowy pomysł na smukłą sylwetkę

0

Szczupła figura i dobra kondycja fizyczna to coś znacznie więcej niż tylko kwestia atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego. Owszem, współczesne kanony urody promują wysportowane, smukłe sylwetki, jednak chodzi w tym o coś znacznie więcej – o własne zdrowie. W czasach, gdy coraz częściej mówi się o epidemii otyłości, efektywne, a zarazem bezpieczne odchudzanie cieszy się ogromną popularnością.

Coraz więcej osób przywiązujących znaczenie do swojego wizerunku jest zainteresowanych uzyskaniem lub odzyskaniem prawidłowej wagi. Jak to zrobić? Czy są skuteczne sposoby na odchudzanie? Czy warto w tym celu odwiedzić dietetyka?

Magiczna dieta-cud nie istnieje

Marzenie o smukłej sylwetce wcale nie jest tak łatwe do zrealizowania, jak niektórzy obiecują. Cudowne diety obiecywane przez internetowych szarlatanów po prostu nie istnieją. Jednak nadzieja zdeterminowanych osób bywa tak wielka, że często dają się nabierać na obietnice zrzucenia wagi w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Wiara, że metody opisywane na stronach internetowych zadziałają natychmiast, to czasami efekt desperacji. Osoba, która pragnie być szczupła, zwykle wypróbowała na przestrzeni lat wiele mniej lub bardziej nieskutecznych sposobów i diet, a bezradność wobec wagi stojącej w miejscu jak zaczarowana powoduje, że chętnie uwierzy w cokolwiek, co pozwoli jej na nowo cieszyć się smukłą figurą. Stanowi więc łatwy łup dla szarlatanów bazujących na nadziei, że istnieją sposoby odchudzania nie wymagające żadnego wysiłku i niezwiązane z koniecznością zmiany nawyków żywieniowych. Jednak specjaliści zajmujący się dietetyką i zdrowym odżywianiem mówią wprost, że magicznych diet po prostu nie ma, a najrozsądniejszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów to wizyta w gabinecie profesjonalnego dietetyka (znadziesz go tutaj).

Dieta od specjalisty – szansa na skuteczne pozbycie się kilogramów

Podczas wstępnej konsultacji dietetyk przeprowadza szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, aby zalecenia dietetyczne dopasować do możliwości danego pacjenta oraz stanu jego zdrowia, a w szczególności do ewentualnych schorzeń. Dlatego na wizytę warto przynieść aktualne wyniki badań lekarskich. Wizyta łączy się z pomiarem masy i składu ciała. Razem z pacjentem zostaje ustalony cel oraz czas trwania kuracji odchudzającej. Na podstawie zebranych podczas wywiadu informacji zostaje przygotowany indywidualny plan żywieniowy oraz wskazówki dotyczące zmiany nawyków żywieniowych na takie, które umożliwią osiągnięcie wymarzonego celu. Po kilku tygodniach warto skontrolować efekty i wprowadzić ewentualne korekty.

About author