Co warto wiedzieć na temat paznokci żelowych

Co warto wiedzieć na temat paznokci żelowych

0

Współcześnie istnieje naprawdę sporo różnych metod wykonywania manicure oraz pedicure. Dzięki niektórym z nich można nawet w przemienić bardzo krótkie paznokcie w długie i eleganckie pazurki, które będą miały modny kształt. Jedną z polecanych metod jest metoda żelowa, o której odrobinę więcej poniżej.

Metoda żelowa zdobienia paznokci

Gdy obserwuje się propozycje gabinetów zajmujący się stylizacją paznokci, bardzo często można natknąć się na opis metody żelowe. Jak już sama nazwa wskazuje, do wykonania tego manicure wykorzystuje się specjalny żel, który jest nakładany na płytkę paznokcia, a następnie utwardzany za pomocą specjalnej lampy. Żel należy nakładać nawet kilkakrotnie, szczególnie jeżeli przy jego pomocy przedłuża się paznokcie i zmienia ich kształt.

Robi się to przy użyciu specjalnych form lub też tipsów, które stanowią niejako baza i podkład pod żel, który jest następny utwardzany przy pomocy promieni UV. Manicure żelowy zatem dosyć skomplikowana procedura, a jego wykonanie zajmuje czasem nawet kilka godzin. Oczywiście wszystko zależy od stopnia zaawansowania prac przy paznokciach oraz tego, czy klientka chce je w jakiś dodatkowy sposób ozdobić.

Paznokcie żelowe w domu

Czy metoda żelowa zdobienia paznokci nadaje się do samodzielnego wykonywania w domu? Generalnie nie ma przeciwwskazań, trzeba jednak zaznaczyć, że nałożenie żelu wymaga bardzo poważnej ingerencji w samą płytkę paznokcia. Trzeba ją mocno piłować za pomocą pilnika gruboziarnistego. To wymaga wprawy oraz precyzji, tak by nie uszkodzić płytki paznokcia, ale przygotować ją w prawidłowy sposób.

Na początek przygody z paznokciami żelowymi warto zatem wybrać się do specjalistki. Można wtedy obserwować ją przy pracy i w ten sposób zapoznać się z techniką. Najważniejszy jest etap piłowania płytki paznokcia, w który ma miejsce zarówno podczas przygotowywania paznokci do nałożenia żelu, ale też podczas jego ściągania. Żel usuwa się mechanicznie czyli znów przy pomocy pilnika.

Największe zalety metody żelowej

Jakie są najważniejsze zalety metody żelowej? Jest ich naprawdę sporo. To bez wątpienia możliwość nadania pożądanego kształtu płytce paznokcia, możliwość przedłużenia paznokci bez efektu sztuczności jak w przypadku klasycznych tipsów. To sposób na trwały manicure na wiele tygodni, który pomimo upływu czasu cały czas wygląda perfekcyjnie. Dobry sposób na paznokcie jedyne w swoim rodzaju, które w pewnym stopniu będą wręcz prawdziwym dziełem sztuki stworzonym przez manikiurzystkę. Jednym słowem plusów jest naprawdę sporo.

About author