Jak skutecznie poprawić wygląd naszych zębów?

Jak skutecznie poprawić wygląd naszych zębów?

0

Każdy z nas marzy o tym, aby mieć piękne, śnieżnobiałe zęby – z pewnością taki uśmiech jest najpiękniejszą ozdoba naszej twarzy. Niestety, natura nie obdarzyła nas wszystkich takimi samym uzębieniem. Kształt, ułożenie i kolor zębów zazwyczaj warunkowane są genetycznie. Dodatkowo wiele osób może borykać się z innymi problemami – jak np. niewyżynającymi się zębami czy lukami w łukach zębowych. Na szczęście współczesna stomatologia pozwala na poprawę estetyki naszego uśmiechu.

Kiedy ząb jest ukruszony

Szkliwo, pomimo niezwykle trwałej struktury, może się kruszyć. Może to być efektem niedoboru fluoru, jak również wynikiem wypadków komunikacyjnych czy sportowych. Ukruszony ząb nie tylko wygląda nieestetycznie, ale jest też osłabiony. Stomatolodzy mogą jednak zaproponować nam zastosowanie licówek porcelanowych. Rozwiązanie to pozwala na poprawienie estetyki zęba, jak również na jego wzmocnienie.

Licówki – sposób na piękny uśmiech

Licówka porcelanowa jest nakładką, którą przykleja się na uszkodzony ząb. Konieczne jest jedynie to, aby z naturalnego zęba pozostała przynajmniej połowa – inaczej licówka nie będzie miała solidnego podparcia. Licówki porcelanowe tworzone są na indywidualne zamówienia – początkowo konieczne jest wykonanie wycisku elementu szczeki, aby idealnie pasowała ona do zgryzu.

Licówki porcelanowe idealnie imitują naturalną powierzchnię zęba – dobierane są kolorystycznie do innych zębów, odbijają światło dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Licówki są odporne na uszkodzenia, zarysowania, działanie zmiennych temperatur. Doskonale poprawiają estetykę uśmiechu.

Drugim rozwiązaniem jest stosowanie koron – one także stosowane są w przypadku, kiedy w szczęce pozostaje element zęba.

Zastanawiasz się, ile kosztują zabiegi stomatologiczne? Sprawdź: cennik dentysty z Katowic.

About author