Cała prawda o opalaniu natryskowym

Cała prawda o opalaniu natryskowym

0

Małymi, ale pewnymi krokami zbliża się wiosna, a razem z nią coraz częściej powracająca myśl, by po mroźnych, zimowych miesiącach zadbać o wygląd swojej skóry. Jednocześnie można zauważyć tendencję, według której solarium wychodzi z mody, a jego miejsce powoli zajmuje opalanie natryskowe. I trudno się dziwić: metoda ta nie tylko nadaje ciału piękny kolor, ale również pozostawia skórę nawilżoną, odżywioną i aksamitną. I co najlepsze, jest przy tym całkowicie bezpieczna.

Nowy, atrakcyjny sposób na piękny kolor skóry

Zima to trudny okres dla tych osób, którym zależy na pięknym i równym kolorze skóry, a które jednocześnie nie decydują się na użycie samoopalacza. Nie ma bowiem co liczyć o tej porze roku na skuteczne i naturalne działanie promieni słonecznych. Do niedawna pozostawał więc wybór pomiędzy dwoma rozwiązaniami: albo pogodzenie się z czasowym brakiem opalenizny, albo wizyty w solarium. Rzecz w tym, że drugie wyjście z wymienionych nie jest w pełni bezpieczne dla naszego ciała, co zostało już potwierdzone – potrafi skutkować chorobami skóry, nie mówiąc już o jej wysuszaniu i uszkadzaniu. Ale dziś istnieją możliwości pozwalające uniknąć trudnych wyborów i związanych z nimi komplikacji – takie, jak opalanie natryskowe.

Opalanie natryskowe – czym jest i jak się do niego przygotować?

Opalanie natryskowe jest stosunkowo nową metodą spośród dostępnych w naszym kraju. Wykonuje się je jednak na światowym poziomie, a efekty są wręcz zdumiewające. W zasadzie każdy może poddać się takiemu zabiegowi, gdyż nie ma praktycznie przeciwwskazań uniemożliwiających jego przeprowadzenie – poza, oczywiście, takimi jak uczulenie bądź wrażliwość na produkt stosowany w danym salonie.
Opalanie natryskowe warto przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie, który posiada odpowiedni sprzęt. Zanim wybierzemy takie miejsce, warto zapoznać się z opiniami innych klientów na jego temat, zamieszczanymi przez nich w internecie. Sam zabieg trwa około 10 minut i od razu można cieszyć się wyczekaną opalenizną. Zdecydowanie dłużej trwa przygotowanie do kuracji, bowiem należy przed nią poddać się peelingowi całego ciała oraz dobrać taki ubiór, aby nie przylegał mocno do ciała. Ten kosmetyczny wstęp jest niezbędny, ponieważ pomaga on później równomiernie i solidnie rozprowadzić na skórze preparat wykorzystywany podczas właściwego zabiegu. Odwiedź stronę, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowań i efektów różnego typu peelingów.

Wybór opalenizny, czyli jak wygląda przebieg zabiegu

Opalanie natryskowe jest przeprowadzane przez odpowiednio przeszkolonych profesjonalistów. Odbywa się w specjalnym pomieszczeniu i polega na tryskaniu na powierzchnię ciała specjalnym preparatem opalającym, który natychmiastowo koloryzuje skórę. Istnieje możliwość opalenia zarówno całego ciała, jak i dowolnej jego część, na przykład tylko twarzy i rąk. Co więcej, do wyboru mamy kilkanaście odcieni opalenizny. W podjęciu decyzji pomoże oczywiście personel salonu, który zgodnie z typem posiadanej cery i naszymi upodobaniami dobierze najlepszą tonację.
Istnieją dwa typy wykorzystywanych preparatów. Po pierwszym z nich efekt opalenizny utrwala się natychmiastowo i nie zmienia swojej barwy ani intensywności. Drugi zaś to preparat, który potrzebuje czasu, aby naturalnie spoić się ze skórą. Trwa to około 6 godzin i w tym czasie powinno się unikać polewania płynami oraz tarcia skóry. W przerwie tej kosmetyk całkowicie utrwala się na skórze. Cały zabieg trwa bardzo krótko, a rezultaty są nieporównywalne z żadną inną metodą. Opalanie natryskowe nie pozostawia na ciele żadnych smug ani tym bardziej przebarwień. Istotne jest jednak równomierne nałożenie specyfiku. Cena za taką usługę waha się pomiędzy 50 a 300 zł, w zależności od tego, na jaki rodzaj opalania się zdecydujemy. Koszt może wydaje się wygórowany – niemniej, pamiętajmy, że płacimy za jedną wizytę, przynoszącą natychmiastowe rezultaty. Utrzymują się one przez około 3 tygodnie. Po tym czasie można spokojnie udać się jeszcze raz na zabieg opalania natryskowego.

About author