Jaki tablet wybrać? Parametry, ranking

Jaki tablet wybrać? Parametry, ranking

0

Tablet to bardzo popularne urządzenie elektroniczne, które doskonale sprawdza się w podróży. Jest lekki, poręczny, łatwo go przechowywać i przenosić. Pozwala na korzystanie z Internetu, a także wielu przydatnych aplikacji i programów. Jaki tablet kupić? Przed dokonaniem wyboru, warto sprawdzić ranking produktów, które cieszą się największą popularnością klientów, dzięki któremu dowiemy się jakie parametry warto brać pod uwagę podczas zakupu.

Zakup tabletu – ważne parametry

• Ekran

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaki rozmiar tabletu odpowiada naszym potrzebom. W sprzedaży dostępne są urządzenia o wielkości od 7 do 10 cali. Większe tablety sprawdzą się w podróży w zastępstwie laptopa służbowego. Następną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest rozdzielczość ekranu. Na półkach sklepowych znajdziemy tablety z matrycą TN lub IPS. W rankingu tabletów https://www.bomi.pl/ranking-tabletow-top-10-najlepszych-tabletow-ktory-wybrac/ – dominują te z matrycą IPS, która zapewnia lepszy kąt widzenia i kolorystykę. Nie bez znaczenia jest ochrona ekranu tabletu – szkło Gorilla Glass zapobiega zarysowaniu urządzenia.

• Procesor

Odpowiada za moc obliczeniową, czyli szybkość działania urządzenia. Aby urządzenie działało sprawnie i szybko, trzeba zainwestować w wydajny czterordzeniowy procesor oraz pamięć RAM o wielkości przynajmniej 2GB.

• System operacyjny

Możemy wybierać w ofercie tabletów działających na systemach: Android, Windows oraz współpracujący wyłącznie z urządzeniami marki Apple iOS. Ranking najchętniej kupowanych produktów pokazuje, że ogromnym uznaniem klientów cieszą się systemy Windows oraz iOS, które działają niezawodnie i płynnie. System Android cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza w segmencie produktów z tzw. średniej półki cenowej.

About author