Meble ogrodowe – jakie cechy powinny posiadać?

Meble ogrodowe – jakie cechy powinny posiadać?

0

Nowoczesne mebel ogrodowe zaskakują pod wieloma względami. Są one wygodne, trwałe, ale też dopasowane do konkretnych potrzeb. Projektanci dokładają starań, by meble wpisywały się w obowiązujące trendy. Jakie komplety wybrać?

Jakie meble ogrodowe – co wybrać?

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może być trudne. Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się dzisiaj meble technorattanowe. Są one dostępne od ręki, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Atutem mebli technorattanowych jest również fakt, że są one dostępne w szerokiej gamie kolorów. Meble z technorattanu są lekkie – to zasługa zastosowania aluminiowych stelaży. Okrycie tworzy syntetyczna plecionka. W kolekcjach technorattanowych znaleźć można fotele, krzesła, stoły i stoliki kawowe, leżanki ogrodowe, narożniki. Inną propozycją są nowoczesne meble aluminiowe, w których siedziska i oparcia tworzone są z elastycznych siatek polietylenowych. Szeroki wybór mebli do ogrodu sprawdzić można na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok.

Jak skutecznie dbać o meble ogrodowe?

By meble ogrodowe na długi czas zachowały wspaniały wygląd, konieczne jest ich regularne czyszczenie oraz odpowiednia ochrona w czasie jesieni i zimy. Pielęgnacja mebli zależy od ich tworzyw. Drewno powinno być konserwowane dedykowanymi środkami. Meble technorattanowe czy aluminiowe wystarczy przecierać wilgotną ściereczką, by na bieżąco ścierać z nich kurz. Poza sezonem meble powinny być zabezpieczone przed osiadaniem kurzu i wilgocią. W tym celu najlepsze okażą się pokrowce ogrodowe, dedykowane do konkretnego rodzaju mebli. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych, które charakteryzuje gęsty splot. Taka tkanina jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Niewielki ściągacz pozwoli na lepsze dopasowanie pokrowca do mebla.

About author