Nawadnianie ogrodów

Nawadnianie ogrodów

0

Dostarczenie odpowiedniej ilości wody jest niezbędne do tego, by ogród wyglądał pięknie i atrakcyjnie. Chcąc to zapewnić, warto zdecydować się na montaż nowoczesnego systemu nawadniania trawników. Pozwoli to nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale bardzo często też i pieniędzy. Nowoczesne systemy nawadniania trawników same dobiorą ilość wody niezbędną do odpowiedniego nawodnienia trawnika oraz zasugerują porę, o której powinno rozpocząć się podlewanie. Mniej wymagający klienci mogą zdecydować się na zestaw, którym będzie sterował zwykły kontroler według naszych ręcznych ustawień. Dla najmniej wymagających osób dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie zwykłego systemu składającego się tylko z rur i zraszaczy do trawy, które mogą wynurzać się dopiero wtedy, gdy dopłynie do nich woda.

Proste systemy nawadniania trawników

Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem są systemy nawadniania trawników sterowane manualnie. Podłączenie następuje przez wpięcie rury zasilającej zraszacze do trawy do instalacji wodnej. Takie nawadnianie ogrodów sterowane jest najczęściej ręcznie przez otwarcie zaworu kulowego.

Dla nieco bardziej wymagających klientów rozwiązaniem jest zastosowanie dodatkowego elektronicznego kontrolera, który będzie sterował zaworami i uruchamiał podlewanie o określonych godzinach w określone dni. Takie rozwiązanie z kolei pozwoli na sprawne nawadnianie ogrodów niezależnie od tego, czy ktoś jest w domu czy też nie. Są i takie rozwiązania, które umożliwiają podpięcie do kontrolera czujników badających parametry gleby i powietrza. To pozwala na dobranie odpowiedniego trybu pracy systemu.

Nawadnianie ogrodów dla najbardziej wymagających

Czy można podlewać ogród za pomocą smartfona? Okazuje się, że tak. Jeśli zakupi się system nawadniania ogrodów sterowany zdalnie przez Wi-Fi – http://zielony-trawnik.pl/, można uruchomić podlewanie będąc na wakacjach nad morzem lub na drugim końcu świata. Oczywiście pod warunkiem, że ma się dostęp do internetu. Niektóre systemy oferują załączenie instalacji po kliknięciu w odpowiednie okienko w aplikacji. To doskonałe rozwiązanie – wystarczy klik i zraszacze do trawy wynurzają się z ziemi, by podlać trawnik.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj systemu nawadniania trawników wybierzemy, zawsze będzie wiązało się to z pewną wygodą i – co najważniejsze, pewnymi oszczędnościami. System nawadniający podleje ogród równomiernie i na tyle dokładnie, na ile człowiek nie jest w stanie. Ponadto korzystanie z systemu nawadniania przyczynia się do ograniczenia zużycia wody, a to przynosi korzyści ekonomiczne.

About author