Samochody low deck

Samochody low deck

0

Poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań w firmach przewozowych nie jest niczym dziwnym. W dzisiejszych czasach szczególnie trzeba sobie jakoś radzić. Chodzi tutaj o ciągle rosnącą inflację, wzrost cen usług i oczywiście zabójcze ceny paliwa dla firm przewozowych. W końcu korzystają oni w największej mierze właśnie z tego płynu. Dlatego przedsiębiorcy poszukują rozwiązań bazujących na przewozie jeszcze większej ilości towarów ,,za jednym razem” oszczędzając na kursach. Samochody low deck są ciekawą alternatywą, o której warto dowiedzieć się więcej!

 

Czym są i jak wyglądają samochody low deck?

 

Samochody low deck posiadają nieco inny wygląd niż tradycyjne pojazdy ciężarowe. Może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale wprawne oko eksperta od razu wyłapie różnicę. Przede wszystkim aby przewieźć więcej towaru trzeba było zwiększyć pojemność naczepy jednocześnie nie zwiększając jej maksymalnej wysokości. Tak powstały samochody low deck – z obniżonym siodłem dzięki czemu można było obniżyć naczepę mogąc załadować jeszcze więcej towaru. Dzięki temu nie jeden przedsiębiorca zaoszczędził na kursach co w praktyce przynosi ogromny zysk na firmy.

 

Jednak jak to mówią każdy kij ma dwa końce. Za cenę powiększonej naczepy również trzeba zapłacić. Na pierwszy rzut oka samochody low deck posiadają mniejsze opony aniżeli tradycyjne pojazdy ciężarowe. Oznacza to mniejszą przyczepność i większe problemy przy manewrowaniu pojazdu przez kierowców. Niejednokrotnie pojawiają się problemy w manewrowaniu na krawężnikach czy rondach – dlatego kierowcy prowadzący samochody low deck muszą być wprawieni. Niestety również sama eksploatacja opon jest o wiele większa. Jest to związanie z częstszym stykiem opon z asfaltem ze względu na zmniejszoną ich powierzchnie. W wyniku tego wymiana opon będzie musiała być nieco częstsza.

 

Podsumowanie

 

Każdy przedsiębiorca musi dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw i zdecydować czy samochody low deck są dla niego. Zawsze może spróbować wypożyczyć taki pojazd na okres krótkoterminowy – dzięki temu będzie mógł sam sprawdzić czy jest zadowolony z jego usług.

About author