Tradycja w kuchni kontra awangarda, czyli sztuka wyboru mebli

Tradycja w kuchni kontra awangarda, czyli sztuka wyboru mebli

0

Wybierając meble do kuchni, stajemy przed wieloma dylematami. Musimy zmierzyć się z ustawnością zestawów oraz rozważyć to, czy będą one optymalnie dostosowane do naszych potrzeb. Bierzemy zatem pod uwagę także pojemność szafek, użyte materiały (co jest bardzo ważne w odniesieniu do blatów i frontów), systemy zamykania, rozplanowanie szuflad i regałów. W końcu musimy też wybrać styl, który najlepiej pasuje do tworzonego przez nas wnętrza kuchennego. Tradycyjny czy awangardowy?

Stylowe meble do kuchni

Meble do kuchni nie tylko wyznaczają charakter wnętrza. Ale również odsłaniają nasze wnętrze i jego charakter. Pokazują, czy jesteśmy zwolennikami śmiałej awangardy, czy wdzięcznej klasyki. Jeśli poszukujemy mebli kuchennych (i nie tylko) w obu kategoriach stylistycznych, to znajdziemy je tutaj: gama-sklep.com.pl.

Awangardowe meble do kuchni

Przy całym swoim dążeniu do ujednolicenia formy, wnętrze urządzone nowoczesnymi meblami do kuchni powinno zaskakiwać. Wyróżniając się czymś i wprawiając nas w zachwyt. To może być na przykład nieszablonowe potraktowanie koloru (na przykład na zasadzie kontrastu) czy zwielokrotnienie efektu błyszczenia. Jedno jest pewne – kuchnia nowoczesna nie może być nudna, nawet jeśli jest laboratoryjnie prosta i chłodna.

Tradycyjne meble do kuchni

Także kuchnia tradycyjna musi mieć w sobie coś oryginalnego, choć jej oryginalność jest nieco inna niż w przypadku kuchni awangardowej. Meble do kuchni klasycznej wyróżniają się często poprzez użycie litego drewna, poprzez bezpośrednie odwołanie do natury. Wyróżnienie wiąże się tutaj inaczej niż w nowoczesnym wzornictwie z dekoracyjnością. Ozdobne motywy to najczęściej frezowane fronty szafek kuchennych zaopatrzonych w uchwyty, które także stanowią rodzaj ozdoby. Zupełnie inaczej niż w kuchni nowoczesnej, gdzie stawia się na systemy typu push to open.

About author